Odbiór pracowni RTG w Szczecinie

Świadczymy usługę wsparcie podczas odbiorów pracowni RTG zlokalizowanych na terenie Szczecina. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami i procedurami związanymi z uruchomieniem gabinetu lub pracowni rentgenowskiej. W ramach kompleksowej usługi oferujemy pomoc w całym procesie — od przygotowania wniosku i innej niezbędnej dokumentacji, do odbioru obiektu przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Naszą specjalizacją jest również adaptacja pracowni RTG tak, aby mogły być w niej wykonywane czynności radiologiczne. Oferujemy osłony RTG oraz parawany ochronne. Dbamy również o bezpieczeństwo gabinetów rentgenowskich, obejmując obiekt nadzorem.

Odbiór pracowni RTG — złożenie wniosku

Odbiór pracowni rentgenowskiej uznawany jest za trudny proces, jednak z naszym wsparciem okaże się to tylko formalnością. Aby otrzymać wszystkie zezwolenia, niezbędne jest złożenie wniosku o uruchomienie gabinetu RTG i dołączenie wielu załączników, m.in. umowy z laboratorium, projektu osłon stałych opatrzonych opinią Sanepidu, Księgi Jakości, zakładowego planu postępowania awaryjnego, umowy z Inspektoratem Ochrony Radiologicznej, dokumentacji aparatu RTG. Jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań, ostatnim etapem jest odbiór pracowni przez pracowników WSEE, czyli kontrola czy złożone dokumenty i projekty zgodne są ze stanem faktycznym.

Jeśli są Państwo zainteresowani uruchomienie pracowni RTG, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W celu omówienia szczegółów zachęcamy do telefonicznego lub e-mailowego kontaktu z naszymi Inspektorami Ochrony Radiologicznej.